Розвиток емоційного інтелекту осіб з особливими освітніми потребами

  • Юлія Голубюк Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Ключові слова: емоції, емоційний інтелект, особи з особливими освітніми потребами, розвиток емоційного інтелекту, моделі емоційного інтелекту.

Анотація

У статті представлено науково-теоретичний аналіз концепцій, присвячених проблемі розвитку емоційного інтелекту осіб з особливими освітніми потребами. Розкрито поняття емоційного інтелекту та його моделей, наведено структуру, критерії та функції емоційного інтелекту. Запропоновано огляд сучасних досліджень, присвячених цьому питанню, доведено, що, незважаючи на зростання зацікавленості та збільшення кількості наукових робіт, окреслена нами проблема і надалі залишається досить актуальною.

Зроблено спробу проаналізувати й узагальнити науково-прикладні дослідження, систематизувати моделі й підходи з проблеми розвитку емоційного інтелекту в осіб з особливими освітніми потребами. Представлений аналіз забезпечує системне уявлення про особливості формування та прояву емоційного інтелекту дитини у взаємодії з іншими суб’єктами соціального оточення та розвитку особистісних структур.

Виокремлено основні аспекти психолого-педагогічного впливу на учнів інклюзивних класів, схарактеризовано роль референтного оточення дитини (батьки, опікуни) з особливими освітніми потребами в розвитку емоційного інтелекту.

Опубліковано
2022-11-09