Освітній менеджмент: тенденції ефективного використання технологій управління багатопрофільним закладом позашкільної освіти

  • Ірина Мосякова Центр творчості дітей та юнацтва «Шевченківець»
Ключові слова: менеджмент, освітній менеджмент, система освіти, управлінська діяльність, управлінська культура, технології сучасного управління, багатопрофільний заклад позашкільної освіти.

Анотація

У статті окреслено сутність менеджменту, здійснено аналіз ефективного використання освітнього менеджменту в сучасному управлінні багатопрофільним закладом позашкільної освіти. Доведено, що менеджмент освітніх інновацій здійснюється за певними принципами, що постають як норми та орієнтири, зокрема: гуманізм, демократизм, національна спрямованість, єдність загальнолюдського і національного характеру навчання, співтворчість, життєтворчість, диференціація та індивідуалізація, оптимізація й відкритість, інноваційність.

У публікації висвітлено значимість і важливість управління багатопрофільним закладом позашкільної освіти, цілеспрямованої, активної взаємодії керівника з іншими учасниками освітнього процесу з метою забезпечення координації зусиль щодо оптимального функціонування установи та переведення її на більш якісний рівень.

Проаналізовано організаційний, інформаційний та комунікаційний аспекти структури управління багатопрофільним закладом позашкільної освіти. Визначено перспективу подальших досліджень у сфері формування нової управлінської культури, необхідної для управління багатопрофільним закладом позашкільної освіти; основні напрями розвитку освітнього менеджменту в системі позашкільної освіти.

Опубліковано
2023-02-09