Використання коучингових технік подолання опору та налагодження зворотного зв’язку у підготовці майбутнього менеджера

  • Борис Cавчук Прикарпатський національний університе імені Василя Стефаника
  • Руслан Котенко Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • Любов Прокопів Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Ключові слова: коучинг, коучингова техніка, подолання опору, налагодження зворотного зв’язку, підготовка майбутнього менеджера.

Анотація

У статті окреслені можливості використання коучингових технік подолання опору і налагодження зворотного зв’язку в проєкціях підготовки майбутнього менеджера у закладі вищої освіти та перспектив використання таких інструментів у його подальшій професійній діяльності. Зважаючи на аналіз масиву зарубіжної та вітчизняної літератури, автори пропонують адаптовані до завдань підготовки майбутнього менеджера у закладах вищої освіти України коучингові техніки: «Утилізація спротиву»; «Аналіз проєкції» (передбачає зміну і регулювання пози тіла, жестів, міміки, голосу для налагодження діалогу); «Кіоск глибинної мети»; «Відкладання»; «Пиріг часу» (техніка тайм-менеджменту, призначена для аналізу й корекції стратегії використання часу) та ін.

Проаналізовано можливості практичного застосування коучингових інструментів налагодження зворотного зв’язку у процесі підготовки майбутніх менеджерів. Акцентовано увагу на оригінальних методиках налагодження і зміцнення фідбеку, описаних у праці «Казки для коучингу» британської психологині-письменниці Маргарет Паркін та в книзі британського психолога Майлзла Дауні «Ефективний коучинг».

Опубліковано
2022-11-04