Діагностика творчих можливостей дітей молодшого шкільного віку

  • Вячеслав Демченко Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Ключові слова: діагностування, діагностичні методики, інтелект, обдарованість, креативність, творчі задатки та здібності, діти молодшого шкільного віку.

Анотація

У статті зроблено спробу довести, що одним із ключових чинників успішного розвитку дітей є раннє виявлення в них творчих задатків та здібностей. Доведено, що чим раніше в молодших школярів будуть виявлені ці здібності, тим більше шансів вони матимуть для розкриття свого таланту.

Проаналізовано методики щодо виявлення природних задатків та обдарувань дітей молодшого шкільного віку, які в майбутньому сприятимуть формуванню в них творчого потенціалу. Наголошується на необхідності оволодіння означеними вище методиками якомога більшої кількості педагогів, передусім тих, що працюють із молодшими школярами. Аби обдарована дитина не «загубилася» і не втратила можливості реалізувати свої таланти і здібності в дорослому житті, автор пропонує створити систему ознайомлення педагогів із методиками виявлення та реалізації творчих можливостей здобувачів освіти, які можна зреалізувати як у ході методичної роботи в закладах загальної середньої освіти, так і в процесі курсової підготовки в закладах післядипломної педагогічної освіти.

Опубліковано
2022-11-09