Інтернет-фольклор як комунікативний феномен в українському мережевому просторі

  • Богдан Столярчук Рівненський державний гуманітарний університет
  • Марія Остапчук-Будз Рівненський державний гуманітарний університет
Ключові слова: фольклор, інтернет-фольклор, фольклорні жанри, мем, демотиватор, крипіпаста, листи щастя.

Анотація

Стаття присвячена дослідженню еволюції фольклору під впливом сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. З моменту виникнення фольклору він постійно вдосконалюється і набуває нових форм, жанрів і тем, залежно від соціокультурного контексту. Важливу роль у цьому процесі відіграє інтернет, який став платформою для поширення і розвитку інтернет-фольклору.

У статті проаналізовано основні особливості інтернет-фольклору, що виник під впливом цифрової комунікації, його жанрове різноманіття, комунікативні властивості та способи поширення. Автори розглядають інтернет-фольклор як комунікативний феномен із характерними рисами, такими як анонімність, варіативність, віральність, креативність та мультимедійність.

Розглядаються різноманітні жанри інтернет-фольклору, включаючи меми, демотиватори, фотожаби, вірші-пиріжки, порошки, вебкомікси, листи щастя та крипіпасти, а також їх роль у формуванні суспільної свідомості, знятті соціальної напруги та підтримці культурної ідентичності..

Отже, інтернет-фольклор постає як динамічне явище, яке відображає актуальні соціальні, культурні та політичні процеси і демонструє інноваційність сучасного суспільства у використанні цифрових медіа для самовираження та комунікації.

Опубліковано
2025-04-15